HLK
17.1.2011

Henrik Zilliacus Tennisliiton palvelukseen


Seuran toiminta jatkuu normaalisti siirtymäkaudella

Vuodesta 2006 HLK:n toiminnanjohtajana palvellut Henrik Zilliacus siirtyy Suomen Tennisliiton palkkalistoille. Zilliacus aloittaa uudessa työssään maaliskuun alussa.

Suomen Tennisliiton hallitus valitsi HLK:n toiminnanjohtaja Henrik Zilliacuksen, 31, liiton seurapalvelupäälliköksi. Seurapalvelupäällikön tehtäviin kuuluvat lasten tenniskoulumallin luominen, pienten ja keskisuurten seurojen kehitysohjelma, ammattimaisten seurojen yhteistyöfoorumi, Nuori Suomi Sinettiseuratoiminta, nuorten alle 10-vuotiaiden leiritoiminnan koordinointi sekä koulutennistoiminnan kehittäminen yhdessä seurojen kanssa.

"Lämmin kiitos kaikille HLK:laisille kuluneista vuosista! On ollut ilo ja kunnia olla mukana näin hienon seuran toiminnassa. Tulen edelleen jatkamaan työtäni tenniksen parissa ja varmasti törmäämme jatkossakin halleilla. Tsemppiä tulevaan!" -Henrik Zilliacus

HLK:n jäsenten ja työntekijöiden nimissä haluan kiittää Henrik "Henkka" Zilliacusta loistavasta työstään seuran parissa ja toivottaa hänelle menestystä uusien haasteiden parissa.

Muutoksen vaikutus seuran toimintaan

Zilliacus hoitaa tehtävää vielä siirtymäkauden ajan kunnes hänelle nimetään seuraaja. Tavoitteena on saada uusi organisaatio toimintaan parin viikon sisällä ja siitä tiedotetaan heti tilanteen vahvistuttua.

Päivittäinen toiminta jatkuu ennallaan. Valmennustoimintaan ei tule toistaiseksi muutoksia ja toimisto palvelee edelleen maanantaista torstaihin klo 9.00-13.30 Meilahdessa. Jäsenistön osalta toiminta siis jatkuu ilman suurempia muutoksia.

 

 

 Kaikki uutiset